EUROPEJSKA JAKOŚĆ, POLSKI KAPITAŁ

Podziękowanie Przewodniczącej Komisji Unii Afrykańskiej N. Dlamini-Zumy10-07-2015

Oficjalne podziękowanie Przewodniczącej Komisji Unii Afrykańskiej N. Dlamini-Zumy dla Pana prezesa Karola Zarajczyka oraz dla Zarządu spółki Ursus S.A. za przekazanie wyprodukowanych przez nas glebogryzarek w trakcie Szczytu Unii Afrykańskiej, który miał miejsce w dniach 7-15 czerwca w Johannesburgu (RPA). Wzięło udział 54 przywódców państw tego kontynentu.

Serdecznie dziękujemy!Aktualności   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Oświadczenie w związku z korektą raportu 24-06-2015

Oświadczenie w związku z korektą raportu.
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 20/2015 zatytułowanego Uchwały podjęte przez ZWZ URSUS S.A. w dniu 24 czerwca 2015 r., URSUS S.A. informuje, że w załączniku omyłkowo zostały zamieszczone uchwały podjęte przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie URSUS S.A. w ubiegłym roku, w dniu 26 maja 2014 roku. Spółka opublikowała korektę raportu bieżącego, którą znajdą Państwo pod linkiem 

http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/companiesStatements/ESPI/info/716611,ursus-sa-korekta-raportu-biezacego-nr-20-2015-z-dnia--24-czerwca-2015-r----uchwaly-podjete-przez-zwz;jsessionid=terPS-OKL3yWdQ2prLUzdvnC.undefined

Zaznaczamy, że w dniu 27 maja 2015r. Spółka opublikowała porządek obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia wraz z projektami uchwał. Uchwały, które podjęło Zwyczajne Walne Zgromadzenie nie uległy (i nie mogły ulec) zmianie w stosunku do opublikowanych projektów.

Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Prezes URSUSA Pan Karol Zarajczyk nowym członkiem RN PIMR19-06-2015

19 czerwca Karol Zarajczyk - Prezes Ursus S.A. został wybrany i objął swoje obowiązki jako Członek Rady Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych z siedzibą w Poznaniu.

"Jestem bardzo zadowolony z tego powołania, gdyż jest to swoiste docenienie mojej dotychczasowej pracy na rzecz rynku maszyn i urządzeń rolniczych. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na mnie ciąży oraz konieczności jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz rozwoju rolnictwa." - powiedział Karol Zarajczyk - Prezes URSUS S.A.Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


URSUS wspiera Afrykę16-06-2015

W dniach 7-15 czerwca w Johannesburgu (RPA) odbył się 25 Szczyt Unii Afrykańskiej, w którym wzięło udział 54 przywódców państw tego kontynentu. W trakcie sesji plenarnej Szczytu, każdemu przywódcy została wręczona jedna glebogryzarka wyprodukowana w zakładach Ursusa, stanowiąca symbol rozpoczęcia  masowej mechanizacji rolnictwa w Afryce. – Jako najstarsza Polska firma mogąca pochwalić się ponad 120 letnim doświadczeniem w produkcji ciągników oraz maszyn rolniczych jesteśmy gotowi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie opracowywania, dostarczania i wdrażania nowych technologii na kontynencie afrykańskim – powiedział Karol Zarajczyk, prezes URSUS SA. -  Liczymy na to, że dzięki ofiarowaniu pomocy w postaci dostaw ciągników i maszyn rolniczych oraz otwieraniu  hal montażowych, dostarczanej miedzy innymi przez naszą firmę Afryka w niedługim czasie będzie w stanie zdecydowanie zwiększyć produkcję rolną, i co za tym idzie podnieść stopę życiową wszystkich mieszkańców tego regionu.Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


URSUS C-380 Hit Targowy16-06-2015

Między 13 a 14 czerwca br. w miejscowości Poświętne odbyły się XVI MAZOWIECKIE DNI ROLNICTWA w trakcie których ciągnik URSUS C-380 otrzymał nagrodę HIT TARGOWY.

W trakcie targów zwiedzający mogli dokładnie przyjrzeć się pełnej gamie ciągników Ursus. Ponadto można było też obejrzeć  prasy zwijające, rozrzutniki obornika, przyczepy nowej serii  D oraz TURY wykonane w zakładach URSUSA.
Firma FHUP Kucharscy ze  Strzegowa zaprezentowała ciągniki Ursus serii H, URSUSA 11054, URSUSA C-380, PRZYCZEPĘ D-606 ( NOWOŚĆ ) , prasę zwijającą Z-543, rozrzutnik obornika N-266/1.
Firma PHU Rolczar z Kleszewa k/Pułtuska zaprezentowała ciągnik URSUS C-380, oraz URSUSA  8014 z ładowaczem TUR4.Aktualności   Inwestorskie   Nowości produktowe   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Medal Europejski dla URSUSA! 10-06-2015

W dniu 10.06.2015  r. w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Medali Europejskich.

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej URSUS S.A. Pan Henryk Goryszewski odbierający medal w imieniu Spółki  powiedział: ,,Sądzę , że o przyznaniu tego wyróżnienia spółce Ursus zadecydowały dwa aspekty są to: odbudowa marki , która stała się znana nie tylko w kraju ale i za granicą oraz imponująca dynamika firmy na rynkach zagranicznych. Uważam , że te dwie kwestie zwróciły uwagę gremium , które dokonuje wyboru laureatów uhonorowanych Medalem Europejskim”.  W jego opinii wyróżnienie otrzymane w dniu dzisiejszym od BCC stanowi swoistą nagrodę za dotychczasowe dążenia władz URSUS S.A. do odbudowy dawnej świetności marki oraz zachętę do dalszych działań związanych z rozbudową zarówno zakładów jak i portfolio produktowego oferowanego przez dzisiejsze zakłady Ursusa. –  „Medal Europejski, który miałem przyjemność odebrać w imieniu spółki Ursus S.A., jasno pokazuje, że krajowa firma o wielkich tradycjach zasilana jedynie polskim kapitałem też ma szansę na osiągnięcie sukcesu nie tylko na rynku krajowym, ale także na rynkach zagranicznych i to w stosunkowo krótkim okresie czasu” – powiedział premier Henryk Goryszewski po zakończeniu uroczystości wręczenia medali. Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Ursus w segmencie ogrodniczym01-06-2015

URSUS W SEGMENCIE OGRODNICZYM

PODPISANIE UMOWY LICENCYJNEJ NA UŻYWANIE ZNAKU TOWAROWEGO URSUS

Spółka Ursus SA zawarła z firmą NAC Sp. z o.o. umowę licencyjną na używanie znaków towarowych URSUS przy oznaczaniu wyselekcjonowanej serii produkowanych w zakładach urządzeń ogrodniczych oraz ich sprzedaży i serwisu na terenie Polski oraz pozostałych państw świata.

Dzięki podpisanej umowie spółka Ursus SA otrzyma royalty od sprzedaży urządzeń ogrodniczych produkowanych przez firmę NAC, natomiast NAC uzyska zupełnie nowe możliwości związane z eksploatacją najbardziej znanego w Polsce oraz poza jej granicami brandu.Aktualności   Inwestorskie   Nowości produktowe   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia27-05-2015

Ogłoszenie

o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia

URSUS S.A. z siedzibą w Lublinie

na dzień 24 czerwca 2015 r. na godz. 11 00 w Lublinie
przy ul. Frezerów 7

Aktualności   Inwestorskie  Czytaj dalej »


Ekspansja Ursusa18-05-2015

REKORDOWE PRZYCHODY, PODWOJENIE ZYSKÓW

PERSPEKTYWA DALSZEGO ROZWOJU W KRAJU I ZA GRANICĄ

URSUS S.A., największy polski producent ciągników z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa, odnotował w I kw. 2015 roku skokowy wzrost przychodów oraz podwojenie zysków. Spółka planuje dalszy rozwój w związku z poszerzaniem oferty oraz perspektywą realizacji kolejnej transzy umowy sprzedaży ciągników do Etiopii.Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe   Nowa Era  Czytaj dalej »


URSUS DEMO TOUR15-05-2015

Właśnie rozpoczynamy cykl pokazów ciągników i maszyn Ursus Demo Tour . W trakcie 9 pokazów polowych będzie można  zobaczyć jak produkowane przez Ursus S.A. ciągniki i maszyny zachowują się podczas prac polowych.  W trakcie trwania Demo Tour będzie można także samemu „popracować” na prezentowanym sprzęcie.

Aktualności   Nowa Era  Czytaj dalej »


« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] 11 [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] »