EUROPEJSKA JAKOŚĆ, POLSKI KAPITAŁ

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia10-09-2015

Ogłoszenie

o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia

URSUS S.A. z siedzibą w Lublinie

na dzień 7 października 2015 r. na godz. 11 00 w Lublinie
przy ul. Frezerów 7

Aktualności   Inwestorskie  Czytaj dalej »


WYNIKI FINANSOWE GRUPY URSUS ZA I PÓŁROCZE 201531-08-2015

KOLEJNE REKORDOWE PRZYCHODY, SKOKOWY WZROST ZYSKU

PERSPEKTYWY DALSZEGO ROZWOJU W KRAJU I ZA GRANICĄ

Grupa URSUS, największy polski producent ciągników z marką o ponad 120-letniej historii, odnotował w I półroczu 2015 roku kolejny rekordowy wzrost przychodów o 162% rdr do poziomu 175 mln zł oraz skokowy wzrost zysku do poziomu 6,79 mln zł.

- Rekordowe wyniki I półrocza br. pokazują słuszność kierunków rozwoju Grupy URSUS opartych na intensyfikacji sprzedaży w kraju i poszukiwaniu nowych perspektywicznych rynków eksportowych. Pozytywny wpływ na osiągnięte wyniki miała również dywersyfikacja oferty produktowej w segmencie ciągników i maszyn rolniczych, a także rozwój w segmencie ekologicznych środków transportu publicznego – komentuje Karol Zarajczyk, Prezes URSUS S.A.

Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


KOLEJNY ZNACZĄCY KONTRAKT NA DOSTAWĘ MASZYN ROLNICZYCH DO ETIOPII26-08-2015

POLSKA MARKA ROŚNIE W SIŁĘ

KOLEJNY ZNACZĄCY KONTRAKT NA DOSTAWĘ MASZYN ROLNICZYCH DO ETIOPII

26 sierpnia br. URSUS S.A. zawarł umowę ze spółką Ethiopian Sugar Corporation  (ESC) na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej. Umowa na łączną kwotę 30,672 mln USD zawiera opcję powiększenia wartości zamówienia o 25% do końca września br. Zlecenie będzie realizowane w IV kwartale 2015 r. i I kwartale 2016 r. Umowa z ESC to już drugi afrykański kontrakt dla URSUSA, efekt wygranego przetargu, w którym oferta techniczna i finansowa URSUSA uzyskała najwyższą ocenę deklasując innych oferentów.Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Premier wraz z Marszałkiem Województwa odwiedzają Ursusa29-07-2015

Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki oraz Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego odwiedzili zakłady Ursusa w Lublinie. W trakcie swojej wizyty obejrzeli pełną gamę ciągników z nowej serii URSUS C skierowanej głównie na rynki europejskie, oraz ciągniki serii A, eksportowane na rynki Afryki.Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Oświadczenie w związku z korektą raportu 24-06-2015

Oświadczenie w związku z korektą raportu.
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 20/2015 zatytułowanego Uchwały podjęte przez ZWZ URSUS S.A. w dniu 24 czerwca 2015 r., URSUS S.A. informuje, że w załączniku omyłkowo zostały zamieszczone uchwały podjęte przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie URSUS S.A. w ubiegłym roku, w dniu 26 maja 2014 roku. Spółka opublikowała korektę raportu bieżącego, którą znajdą Państwo pod linkiem 

http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/companiesStatements/ESPI/info/716611,ursus-sa-korekta-raportu-biezacego-nr-20-2015-z-dnia--24-czerwca-2015-r----uchwaly-podjete-przez-zwz;jsessionid=terPS-OKL3yWdQ2prLUzdvnC.undefined

Zaznaczamy, że w dniu 27 maja 2015r. Spółka opublikowała porządek obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia wraz z projektami uchwał. Uchwały, które podjęło Zwyczajne Walne Zgromadzenie nie uległy (i nie mogły ulec) zmianie w stosunku do opublikowanych projektów.

Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Prezes URSUSA Pan Karol Zarajczyk nowym członkiem RN PIMR19-06-2015

19 czerwca Karol Zarajczyk - Prezes Ursus S.A. został wybrany i objął swoje obowiązki jako Członek Rady Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych z siedzibą w Poznaniu.

"Jestem bardzo zadowolony z tego powołania, gdyż jest to swoiste docenienie mojej dotychczasowej pracy na rzecz rynku maszyn i urządzeń rolniczych. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na mnie ciąży oraz konieczności jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz rozwoju rolnictwa." - powiedział Karol Zarajczyk - Prezes URSUS S.A.Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


URSUS wspiera Afrykę16-06-2015

W dniach 7-15 czerwca w Johannesburgu (RPA) odbył się 25 Szczyt Unii Afrykańskiej, w którym wzięło udział 54 przywódców państw tego kontynentu. W trakcie sesji plenarnej Szczytu, każdemu przywódcy została wręczona jedna glebogryzarka wyprodukowana w zakładach Ursusa, stanowiąca symbol rozpoczęcia  masowej mechanizacji rolnictwa w Afryce. – Jako najstarsza Polska firma mogąca pochwalić się ponad 120 letnim doświadczeniem w produkcji ciągników oraz maszyn rolniczych jesteśmy gotowi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie opracowywania, dostarczania i wdrażania nowych technologii na kontynencie afrykańskim – powiedział Karol Zarajczyk, prezes URSUS SA. -  Liczymy na to, że dzięki ofiarowaniu pomocy w postaci dostaw ciągników i maszyn rolniczych oraz otwieraniu  hal montażowych, dostarczanej miedzy innymi przez naszą firmę Afryka w niedługim czasie będzie w stanie zdecydowanie zwiększyć produkcję rolną, i co za tym idzie podnieść stopę życiową wszystkich mieszkańców tego regionu.Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


URSUS C-380 Hit Targowy16-06-2015

Między 13 a 14 czerwca br. w miejscowości Poświętne odbyły się XVI MAZOWIECKIE DNI ROLNICTWA w trakcie których ciągnik URSUS C-380 otrzymał nagrodę HIT TARGOWY.

W trakcie targów zwiedzający mogli dokładnie przyjrzeć się pełnej gamie ciągników Ursus. Ponadto można było też obejrzeć  prasy zwijające, rozrzutniki obornika, przyczepy nowej serii  D oraz TURY wykonane w zakładach URSUSA.
Firma FHUP Kucharscy ze  Strzegowa zaprezentowała ciągniki Ursus serii H, URSUSA 11054, URSUSA C-380, PRZYCZEPĘ D-606 ( NOWOŚĆ ) , prasę zwijającą Z-543, rozrzutnik obornika N-266/1.
Firma PHU Rolczar z Kleszewa k/Pułtuska zaprezentowała ciągnik URSUS C-380, oraz URSUSA  8014 z ładowaczem TUR4.Aktualności   Inwestorskie   Nowości produktowe   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Medal Europejski dla URSUSA! 10-06-2015

W dniu 10.06.2015  r. w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Medali Europejskich.

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej URSUS S.A. Pan Henryk Goryszewski odbierający medal w imieniu Spółki  powiedział: ,,Sądzę , że o przyznaniu tego wyróżnienia spółce Ursus zadecydowały dwa aspekty są to: odbudowa marki , która stała się znana nie tylko w kraju ale i za granicą oraz imponująca dynamika firmy na rynkach zagranicznych. Uważam , że te dwie kwestie zwróciły uwagę gremium , które dokonuje wyboru laureatów uhonorowanych Medalem Europejskim”.  W jego opinii wyróżnienie otrzymane w dniu dzisiejszym od BCC stanowi swoistą nagrodę za dotychczasowe dążenia władz URSUS S.A. do odbudowy dawnej świetności marki oraz zachętę do dalszych działań związanych z rozbudową zarówno zakładów jak i portfolio produktowego oferowanego przez dzisiejsze zakłady Ursusa. –  „Medal Europejski, który miałem przyjemność odebrać w imieniu spółki Ursus S.A., jasno pokazuje, że krajowa firma o wielkich tradycjach zasilana jedynie polskim kapitałem też ma szansę na osiągnięcie sukcesu nie tylko na rynku krajowym, ale także na rynkach zagranicznych i to w stosunkowo krótkim okresie czasu” – powiedział premier Henryk Goryszewski po zakończeniu uroczystości wręczenia medali. Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Ursus w segmencie ogrodniczym01-06-2015

URSUS W SEGMENCIE OGRODNICZYM

PODPISANIE UMOWY LICENCYJNEJ NA UŻYWANIE ZNAKU TOWAROWEGO URSUS

Spółka Ursus SA zawarła z firmą NAC Sp. z o.o. umowę licencyjną na używanie znaków towarowych URSUS przy oznaczaniu wyselekcjonowanej serii produkowanych w zakładach urządzeń ogrodniczych oraz ich sprzedaży i serwisu na terenie Polski oraz pozostałych państw świata.

Dzięki podpisanej umowie spółka Ursus SA otrzyma royalty od sprzedaży urządzeń ogrodniczych produkowanych przez firmę NAC, natomiast NAC uzyska zupełnie nowe możliwości związane z eksploatacją najbardziej znanego w Polsce oraz poza jej granicami brandu.Aktualności   Inwestorskie   Nowości produktowe   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] 8 [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] »