EUROPEJSKA JAKOŚĆ, POLSKI KAPITAŁ

Niegościnne Karkonosze – Ursus Rally Team2013-07-08

 

W miniony weekend zespół rajdowy Ursus zawitał w Jeleniej Górze na jednym z największych klasyków w rajdowych w Polsce Rajdzie Karkonoskim.

Zawody przywitały naszą ekipę przepięknymi krajobrazami oraz dobrą pogodą.

Odcinki specjalne malowniczo ułożone pośród gór, już na samym zapoznaniu sprawiały dużą frajdę naszej załodze.

Wszystko układało się znakomicie cały zespół wykonał tytanową pracą w start, auto zostało perfekcyjnie przygotowane i sama załoga czyli Paweł i Darek zarówno psychicznie jak i fizycznie byli w świetnej formie.

Po rekonesansie zadowolenie nie było mniejsze, odcinki „pasowały”, bardzo zróżnicowane, szybkie i wolne techniczne partie, dużo podbić, zabrudzeń i zdradliwych miejsc.

Wszystko układało się idealnie.

Następnego dnia zawodnicy Ursus Rally Team’u ruszyli do walki. Na pierwszym odcinku pomimo że, jak się okazało nie trafiliśmy z nastawami zawieszenia, zanotowali czwarty czas w klasyfikacji generalnej.

Na drugi odcinek zawodnicy wprowadzili odpowiednie korekty z nadzieja, ze uda się zwiększyć tempo.

Niestety po 2km na bardzo wydawałoby się łatwym zakręcie, który był w pełni widoczny „ursusy” opuścili drogę. Na domiar złego przyroda akurat w miejscu nie planowanej eskapady drastycznie stawiła opór naszej rajdówce i skutecznie wyeliminowała nas z dalszej walki. Niestety takie są rajdy i ryzyko opuszczenia drogi jest wpisane w ten sport. Szkoda w szczególności iż nie do końca był to ewidentny błąd załogi.

Organizator w tym miejscu nie wykazał się wyobraźnią, narażając wiele załóg na niebezpieczeństwo. Ustawiając opony  w miejscu prawidłowej linii przejazdu tłumacząc się niszczeniem  asfaltu na skraju drogi.

Temat na dłuższą polemikę. Nastroje po rajdzie są mizerne ale już niedługo następny rajd, motywacja może być tylko większa i jak zwykle w pełni przygotowani staniemy do walki o najwyższe lokaty Rajdowego Pucharu Polski. Na zakończenie podziękowania dla wielu kibiców którzy jak się okazało czekali na przejazd naszej załogi, to nas bardzo cieszy.« Powrót